ورود به حساب کاربری
تلفن: 26411089-021
تلفن همراه: 09122904397

خرید بیت کوین

بیت‌کوین یک ارز دیجیتال است، نوعی پول الکترونیکی

 

معرفی بیت کوین :

بیت‌کوین در سال ۲۰۰۸ و درست پس از اینکه وال‌استریت، بانک های بزرگ را متهم به سوءاستفاده از پول مشتریان، کلاهبرداری از آنها و خرابکاری در سیستم و گرفتن کارمزدهای هنگفت کرد، رونمایی شد.جلوداران پروژه بیت‌کوین میخواستند که قدرت را به فروشنده داده، واسطه را حذف کرده، کارمزد و سودهای عملیاتی را صفر کرده و تراکنشها را شفاف سازی کنند. آن ها سیستمی غیرمتمرکز ساختند که در آن شما سرمایه‌تان را کنترل میکنید و از هر اتفاقی مطلعید.

این پول بدون دخالت بانک مرکزی و تک صاحبه است که توانایی ارسال از کاربر به کاربر در شبکه بیت‌کوین بدون نیاز به واسطه و با استفاده از کیف پول را دارد. بیت کوین به صورت کاملا غیر متمرکز اداره میشود یعنی بدون وجود بانک یا یک سیستم خارجی معاملات را انجام می دهد به همین دلیل کاربر می تواند بدون نیاز به واسطه‌ها،ارز خود را ارسال یا دریافت کند.

بیت‌کوین در زمانی نسبتا کوتاه، بسیار پیشرفت کرد و در سرتاسر جهان از جواهرفروشی‌های زنجیره‌ای REEDS در آمریکا تا بیمارستانی خصوصی در ورشو این ارز را قبول میکنند. شرکتهای میلیارد دلاری مانند دل، پی‌پال، اکسپدیا و مایکروسافت نیز این ارز را می‌پذیرند.

مشکلات آن شامل خطر هک شدن حسابها، تلاطم شدید و تاخیر در انجام تراکنش هاست.از سوی دیگر، مردم ساکن در کشورهای جهان سوم ممکن است این ارز را به عنوان قابل اعتمادترین کانال دریافت یا ارسال پول ببینند.

بیت کوین را نمیتوان به چاپ رساند وتعداد محدودی از آن در دسترس می باشد ، طبق آخرین نتایج به دست آمده تنها 21 میلیون بیت کوین تولید می شود که در حال حاضر حدود 17 میلیون آن شناسایی شده است .مکانیسم‌های ریاضی موجود در پروتکل بیت کوین به حفظ مدیریت ارزش آن در طول زمان کمک می‌کنند.منبع محدود بیت کوین آن را مانند طلا به با ارزش ترین ارزدیجیتال تبدیل کرده است .ارزش بیت کوین صرفا از طریق قوانین عرضه و تقاضا مشتق می‌شود، به این معنی که چقدر افراد درگیر آن می‌شوند قیمت آن را تعیین می‌کند.محدودیت تعداد بیت کوین در پروتکل باعث شده است تا ارزش خود را در طولانی‌مدت حفظ کند.

بیت کوین چگونه کار میکند ؟

تمام معاملات بیت کوین در شبکه بلاکچین ثبت و پردازش می شود و این سیستم از طریق یک شبکه همتا به همتا از گره‌ها اجرا می‌شود.گره‌ها همزمان عمل می‌کنند تا تراکنش ها را اعتبار دهند و امنیت شبکه را تضمین کنند، هیچ گره مرکزی وجود ندارد و بنابراین، هیچ نقطه مرکزی شکست وجود ندارد.این امر باعث می‌شود که عموم مردم نسبت به بلاکچین دید امنیتی بیشتری داشته باشند.این شبکه خود را با قدرت محاسبه جمعی استخراج کنندگان ارز دیجیتال مدیریت می‌کند.

در سیستم بیت کوین مبلغ هر حساب یا همان صندوق و همچنین هر تراکنش که انجام می شود برای همه قابل رویت است.تنها نکته ای که پنهان است آن است که هر صندوق مربوط به چه کسی است.چون بر خلاف سیستم بانکداری متداول که حساب ها به نام اشخاص ثبت می شوند

در اینجا فقط کسی که کد مربوط به برداشت از صندوق (یا در مثال ما همان کلید) را دارد صاحب حساب است.

کیف پول بیت کوین :

چرا برای داشتن بیت کوین به یک کیف پول نیاز درایم؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال است بنابراین برخلاف اکثر ارزهای سنتی برای نگهداری و انجام دادن معاملات با بیت کوین باید متفاوت از ارزهای سنتی عمل کرد به خصوص زمانی که به دست یابی و ذخیره‌سازی آن میخواهیم بپردازیم.

همانطور که بیت کوین در هیچ شکل یا شکل فیزیکی ای وجود ندارد، بنابراین نمی تواند به طور فیزیکی در هر جایی نگهداری شود.

در عوض، کلیدهای خصوصی و امضای تراکنش هایی برای دسترسی به آدرس بیت کوین شما مورد استفاده قرار میگیرد که در ایمن ذخیره شدن بیت کوین نقش اساسی دارند.

ترکیبی از کلید عمومی گیرنده و کلید خصوصی شما، چیزی است که یک معامله بیت کوین را ممکن می‌سازد.

برای نگهداری و ذخیره سازی بیت کوین از انواع کیف پول ها میتوان استفاده کرد ازجمله :

 • کیف پول کاغذی
 • کیف پول موبایل
 • کیف پول وب
 • کیف پول دسکتاپ
 • کیف پول سخت افزاری

حال به چند نمونه ازکیف پول های برتر بیت کوین ( سخت افزار و موبایل و دسکتاپ ) اشاره میکینم :

 1.  Ledger Nano X

Ledger نانو X یک کیف پول سخت‌افزاری است که مدرن ترین کیف پول بیت کوین در سال 2019 به شمار می آید که می‌توانید توسط آن به ذخیره و معاملات ارز دیجیتال بپردازید.

این کیف پول سخت‌افزاری با دسکتاپ و موبایل نیز کار می‌کند.

از دیدگاه امنیتی، دارای دو قطعه بسیار مهم است که تضمین می‌کند کلیدهای خصوصی شما هرگز در معرض هک قرار نمی‌گیرند.

با استفاده از کیف پول سخت افزاری لجر شما می توانید بیش از 100 ارز دیجیتال را ذخیره کنید  واز آن به عنوان یک ابزار ورود به سیستم معاملات ارز دیجیتال بهره ببرید.

برخی از ارزهای مهم که توسط کیف پول لجر پشتیبانی می شود :

Bitcoin , Ethereum , Litecoin , Ripple  , Binance chain , Dash , Cardona  , EOS , USDT , Tron , Monero , All ERC 20 Token , USDC , Basic attention token

 

 1.  Ledger Nano S

 

کیف پول لجر نانو  Ledger Nano S مشابه نسخه اولیه کیف پول نانو X یک کیف پول سخت افزاری است و مانند یک USB که با اتصال به پورت سیستم ها کار میکند.

این دستگاه باتری ندارد و تنها زمانی شروع به کار میکند که به یک کامپیوتر یا دستگاه سیار دیگر متصل شود.

این کیف پول همچنین با یک صفحه نمایش OLED و دو دکمه کناری برای تایید تراکنش ها کار میکند.با این کیف پول، کلیدهای خصوصی شما را آفلاین نگهداری می شود، بنابراین نیازی نیست نگران امنیت ارزهای خودتان باشید.

همچنین این یک کیف پول چند ارزی است که در آن می‌توانید بیش از ۷۰۰ سکه و ERC۲۰ را ذخیره کنید.

برخی از ارزهای مهم که توسط کیف پول لجر پشتیبانی می شود :

Bitcoin  , Bitcoin Cash  , Ethereum  , Ethereum Classic  , Litecoin  , Dash  , Dogecoin , Zcash , Ripple , Stratis , Komodo , PoSW , ARK , Ubiq , Expanse , PIVX , Vertcoin , Viacoin , Stealthcoin  , NEO  ,Bitcoin Gold & more…

 

 1. Trezor

کیف پول Trezor نیز یک کیف پول سخت افزاری است این کیف پول یک وسیله کوچک با صفحه نمایش OLED دارد که از طریق USB به کامپیوتر شخصی شما متصل می‌شود.

هدف اصلی آن ذخیره کلیدهای خصوصی شماست و تراکنش های انجام شده را امضا می‌کنند.

تنظیمات اولیه این کیف پول  کمی متفاوت از لجر نانو اس است.

با کیف پول Trezor، وقتی شما برای اولین بار آن را به کامپیوتر خود متصل می‌کنید، یک کد نه رقمی را در صفحه نمایش نشان می‌دهد. شما باید با کلیک روی کد وارد کد pin می شوید. این کد هر بار که Trezor را وصل می‌کنید به طور تصادفی تولید می‌شود و اطمینان حاصل می‌کند که هیچ کامپیوتر دییگری نمی‌تواند pin را به دست آورد.از همین رو این کیف پول امنیت بسیار بالایی دارد.

Trezor اکنون از بسیاری از ارز های دیجتال را پشتیبانی می‌کند از جمله:

 • BTC 
 • ETH/ETC
 • NMC
 • LTC
 • DOGE
 • ZEC 
 • DASH

اکنون برای ویندوز (نسخه ۷ و بالاتر)، OS X (نسخه ۱۰.۸ و بالاتر)و لینوکس قابل استفاده است. شما هم چنین می‌توانید این کیف پول را در دستگاه های اندرویدی خود نیز استفاده کنید.

 

 1.  Exodus

کیف پول Exodus یک کیف پول دسکتاپی است که توسط  ریچاردسون و دانیل Castagnoli در اواسط سال ۲۰۱۵ تهیه شده‌است.این کیف پول قابلیت پشتیبانی چندین ارز دیجیتال را علاوه بر بیت کوین دارد.

شما می‌توانید بیت کوین خود را بدون نگرانی ذخیره کنید. در حال حاضر، از ارز های دیجیتال دیگر مانند Bitcoin، Ethereum، Litecoin، Dogecoin، Dash، golem و augur نیز پشتیبانی می‌کند.

کیف پول اکسودوس اولین کیف پول دسکتاپی است که برای مبادله ارز دیجیتال ساخته شده‌است.

این کیف پول در سیستم عاما های Mac، لینوکس و ویندوز قابل دسترس است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اطلاعات تماس
 • آدرس: تهران, خ میرداماد، خ سنجابی، بن بست یکم، پلاک ۳ واحد ۴
 • تلفن: 26410793 - 26410896 - 26411089
 • ایمیل: [email protected]
 • 7 روز هفته 10 صبح تا 10 شب
ارسال پیام

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجموعه ارزینجا می باشد.