ورود به حساب کاربری
تلفن: 26411089-021
تلفن همراه: 09122904397

آینده قیمت بیت کوین

درحالی‌که در سه هفته ابتدایی ماه سپتامبر، بیت‌کوین در محدوده 10000 دلار معامله می‌شد، در هفته پایانی سقوط سنگینی را تجربه کرد. این ارز دیجیتال در ماه گذشته میلادی با افت 13.9 درصدی مواجه شد.

بیت‌کوین که از ابتدای سال ۲۰۱۹ تا ماه ژوئن (ماه ششم میلادی) روند روبه‌رشدی داشت در ماه آگوست با افت ۴٫۱۵ درصدی و ماه سپتامبر با افت ۱۳٫۹ درصدی مواجه شد.

به گزارش‌ ارز اینجا، در اولین روز سپتامبر قیمت بیت‌کوین با قیمت 9602 دلار و در آخرین روز ماه با قیمت 8246 دلار معامله شد.

درحالی‌که در سه هفته ابتدایی ماه بیت‌کوین در محدوده 10000 دلار معامله می‌شد و از قیمت نسبتا پایداری برخوردار بود، در هفته پایانی ماه سقوط سنگینی را تجربه کرد؛ تا جایی که قیمت هر بیت‎کوین در بیست و چهارم سپتامبر به محدوده هشت هزار دلار وارد شد.

تحلیلگران و کارشناسان حوزه ارزهای دیجیتال معتقدند که از مهم‎ترین دلایل سقوط بیت‌کوین در هفته پایانی سپتامبر عملکرد ضعیف پلتفرم معاملاتی بکت (Bakkt) و سختگیری‌های رگولاتوری علیه ارز دیجیتال فیس‌بوک، لیبرا بوده است.

در تاریخ ۱۰ سپتامبر بیت‌کوین با بالاترین نرخ ماهانه، معادل10817دلار معامله شد. همچنین پایین‌ترین قیمت بیت‌کوین در ماه گذشته مربوط به ۲۹ سپتامبر است. قیمت این ارز دیجیتال در ساعات پایانی این روز به 8005 دلار رسید.

آخرین پیش‌بینی‌ها از قیمت بیت‌کوین

جاش راجر، تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال که به خوش‌بینی معروف است، با مقایسه وضعیت این بازار در سال جاری و سال ۲۰۱۳ معتقد است که بیت‌کوین بار دیگر روند صعودی را در پیش خواهد گرفت.

او در حساب توییتری خود یادآوری کرده است که بیت‌کوین در سال ۲۰۱۳ طی مدت 89 روز 75% عقب‌نشینی کرد. اما پس از آن با رشد قابل توجهی مواجه شد. قیمت بیت‌کوین که در ابتدای سال 2013، تنها 13 دلار ارزش داشت در نوامبر همان سال چهار رقمی شد و به هزار و 2000 دلار رسید.

او در ادامه توضیح می‌دهد که در سال جاری میلادی هم بیت‌کوین طی مدت 91 روز حدود 42% عقب‌نشینی کرده است. احتمال ادامه روند نزولی در حال حاضر وجود دارد اما پیش‌بینی می‌شود در بلندمدت این ارز دیجیتال بار دیگر به روند صعودی خود بازگردد.

برخی دیگر از تحلیلگران اما ساختار فعلی بازار را با سال 2014 مقایسه می‌کنند. اگر تاریخ تکرار شود، قیمت بیت‌کوین ممکن است به کمتر از 2000 دلار هم برسد. بر اساس این تئوری، نصف شدن پاداش استخراج بیت‌کوین موسوم به هلوینگ (Halving) هم قیمت بیت‌کوین بهبود نخواهد یافت.

این فرآیند هر چهار سال یک بار به‌عنوان راهی برای کنترل عرضه و تقاضا اتفاق می‌افتد.

جف برویک (Jeff Berwick) تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال نیز در گفتگو با تجارت‌نیوز گفته است: همیشه بهترین زمان برای سرمایه‌گذاری در بازار بیت‌کوین است. اگر طی چند سال آینده بیت‌کوین همچنان در میان رمزارزها پیشرو باقی بماند، قیمت آن به 1 میلیون دلار هم خواهد رسید. 

اطلاعات تماس
  • آدرس: تهران, خ میرداماد، خ سنجابی، بن بست یکم، پلاک ۳ واحد ۴
  • تلفن: 26410793 - 26410896 - 26411089
  • ایمیل: [email protected]
  • 7 روز هفته 10 صبح تا 10 شب
ارسال پیام

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجموعه ارزینجا می باشد.